Częste oddawanie moczu jako objaw wczesnej ciąży

Witam, mam 20 lat. Wspolzylam z chlopakiem bez zabezpieczenia, ale nie bylo wytrysku. Od jakiegos czasu oddaje mocz bardzo czesto. Nie mam innych objawow wskazujacych na ciaze nudnosci, mdlosci itp. Pod koniec lipca poronilam. Miesiaczka teraz musi mi sie uregulowac. I czy moge byc w ciazy? Co moze byc przyczyna czestego oddawania moczu?dodam ze ciagle jest mi zimno w nogi i ogolnie. Czy to moze byc z tego?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Proponuję na początek wykonać test ciążowy dla pewności. Jeżeli ciąża zostanie wykluczona to powyższe objawy mogą świadczyć o zapaleniu dolnych dróg moczowych-konieczna jest wizyta u lekarza rodzinnego, który po zbadaniu Pani ,zebraniu wywiadu oraz ewentualnym wykonaniu badań dodatkowych ( np badanie ogólne moczu) będzie mógł wypowiedzieć się więcej na temat przyczyn dolegliwości u Pani. Pozdrawiam