Częste przeziębienia u 4-latka a wynik badania krwi

W ubiegła sobotę u czteroletka wystąpił katar i temp 38,5 st w poniedz. pozostał przypchany nos. Nawrót nastąpił w piątek po 4 dniach. W poniedz. zrobiliśmy mu badanie mocz(wszystko w ok) i morfologia z rozkazem zmiany wystąpiły: leukocyty 3,32 RDW-CV współcz. zmiennosci 14,3 MON% monocyty 25 BAS#bazocyty 0,02 LYM#limfocyty 1,22 NEU neutrocyty 1,15 Jeden lekarz mówi że należy podać antybiotyk, drugi że nie. Co robić i jak mu pomoc, jakie badania dobrze zrobić? Syn ma alergie i często choruje.

Witam. Aby odpowiedzieć na pytanie czy konieczne jest podanie antybiotyku należy przeprowadzić bezpośrednie badanie dziecka. Obecność kataru i miernie podwyższona temperatura sugeruja raczej infekcję nie wymagającą podania antybiotyku, decyzja należy jednak do pediatry.