Czy antybiotyk może zagrozić ciąży?

Witam,
staramy się z mężem o dziecko. Niestety od dwóch dni mam zapalenie okostnej szczękowej i lekarz przepisał mi antybiotyk o nazwie C***. Zapomniałam go spytać, jaki to może mieć wpływ na moją ewentualną, przyszłą ciążę. Dodam, że lek mam brać przez pięć dni, a dziś mam dopiero trzeci dzień cyklu.
Serdecznie dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

Dzień dobry!
Lek nie należy do leków bezpiecznych dla płodu. Jeśli jednak rozpoczniecie Państwo starania przynajmniej 2 dni po zakończeniu antybiotykoterapii, nie powinien on mieć najmniejszego wpływu na ewentualną ciążę.
Z poważaniem