Czy badania hormonalne muszą być zrobione rano i na czczo?

Badania hormonalne. Moja pani ginekolog zleciła badania hormonalne:ft4, anty tg, fsh, lh, prolaktyna, shbg, dhea-s, testosteron, 17-oh progesteron, ca125, homocysteina, kwas foliowy. Badania zalecila 2-4 dzień cyklu. Pracuje na nocne zmiany. Czy jest opcja abym mogła przespać się kilka godzin i jechać później na badania? Czy badania muszą być zrobione rano, i na czczo?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze najważniejsze aby były na czczo aczkolwiek rano wykonane badania będą najbardziej wiarygodne