Czy będę mogła lecieć samolotem w ciąży?

Witam. Zanim dowiedziałam się o ciąży wykupiliśmy z mężem wymarzoną wycieczkę. Czy jeśli ciąża przebiega prawidłowo to bezpieczny będzie lot samolotem 11 godzinny w 25-27 tyg ciąży?
KOBIETA, 36 LAT 3 tygodnie temu

Dzień dobry,

Ciąża o prawidłowym przebiegu nie jest przeciwwskazaniem do podróży samolotem.

Niektóre linie lotnicze wymagają jednak zaświadczenia od lekarza o braku przeciwwskazań do lotu, dlatego przed podróżą należy sprawdzić aktualne regulacje.

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska

Dzień dobry,

Ciąża o prawidłowym przebiegu nie jest przeciwwskazaniem do podróży samolotem.

Niektóre linie lotnicze wymagają jednak zaświadczenia od lekarza o braku przeciwwskazań do lotu, dlatego przed podróżą należy sprawdzić aktualne regulacje.

Proszę pamiętać,że w okresie ciąży zwiększa się ryzyko zakrzepicy. Dodatkowo ryzyko podnoszą długie okresy spędzone w pozycji siedzącej w samolocie. Zakrzepica powstaje, gdy skrzep krwi blokuje żyły. To blokuje krążenie krwi i może prowadzić do poważnych konsekwencji. Jak zminimalizować ryzyko powstania zakrzepicy:

-prosze kupić skarpetki /rajstopy podróżne w punkcie zaopatrzenia medycznego

-prosze pić dużo wody, herbaty lub rozcieńczonych soków

- na czas podróży warto założyć luźne ubrania i wygodne buty

- w trakcie podróży pobudzać krążenie krwi ćwiczeniami takimi jak strząsanie stóp czy kręcenie stopami

- możliwe często wykorzystywać każdą okazję, by rozprostować nogi.

Proszę również podróż skonsultować z lekarzem prowadzącym ciążę.

W walizce proszę zabrać niezbędne leki,które mogą się przydać w trakcie podróży.

Proszę jak najwięcej korzystać z uroków urlopu i czasu spędzonego z mężem.

Miłego urlopu.

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska