Czy całowanie z prostytutką może być powodem HIV?

Witam, czy calowanie sie z prostytutka (z jezyczkiem) moze miec bardzo grozne powiklania typu hiv, pekniecie wątroby itp ? Duzo w internetach pisza i gdzieniegdzie strasza, a więc jestem tutaj by sie dowiedzieć Wybor prostytutki zmusil mnie ze wzgledu na brak seksu przez 6 miesiecy z partnerka (ktora mowila ze caly czas nie ma ochoty)

Lek. Tomasz Budlewski

a było tyko całowanie? przykładowo jeżeli u Państwa było uszkodzenie błon śluzowych jamy ustnej to jest możliwe zakażenie