Czy chlamydia daje takie objawy?

Witam. Mam 33 lata. Oto moje wyniki z krwi na oznaczenie Chlamydii Trachomatis: Przeciwciała w kl. IgG 3,57 RU/ml - wynik ujemny: poniżej 16 Przeciwciała w kl. IgM 1,44 RATIO wynik dodatni: powyżej 1,1 W grudniu 2018 r. wynosił 0,44, a w styczniu 2020 r. 1,81. Brałem antybiotyk Unidox w lutym, ale chyba nie pomógł?Czy dalej jestem chory, a jeśli tak, to dlaczego antybiotyk nie pomógł? Czasem czuje pieczenie cewki moczowej. Czekam obecnie na wyniki z wymazu z cewki moczowej w kierunku chlamydia trachomatis i na inne bakterie. Kilka tygodni temu leczyłem zakażenie bakterią Klebsiella pneumonie w moczu. Po leczeniu Amoksiklavem udało się ją ununąć. Dodatkowo mam często wieczorami rodzaj pokrzywki na skórze. Czy to może mieć związek z chlamydią? Proszę o pomoc

Witam, po pierwsze oznaczenie przeciwciał w krwi w kierunku Ch. trachomatis jest małowartościowym badaniem do monitorowania przebiegu zakażenia. Jedynie wynik pobrany z moczu lub wymaz z cewki moczowej / odbytu/ gardła jest miarodajnym wynikiem zakażenia. Tak więc proszę poczekać na wynik z cewki. W razie potrzeby zapraszam na konsultację on line www.prepmed.pl