Czy ciąża jest możliwa pomimo negatywnych testów płytkowych i bHCG?

Witam. Prosze o pomoc od 2 tygodni nie mam okresu ostatnio wspolzylam.28 sierpnia w zabezpieczeniu. 16 dni poznien zrobilam test po poludniu wynik negatywny, 19 dni po stosunku a tydzien przed okresem zrobilam.test z krwi wynik <1.00. Tydzien po spodzodziewanym okresie zrobilam test po poludniu wynik negatywny. Czy moge byc w ciazy strasznie bola mnie piersi przy dotyku. Moj sluz od poniedzialku do wczoraj byl bezbarwny i lepki wieczorem i dzis zaobserwowalam bialy sluz. Prosze o odpowiedz.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Ponieważ miesiączka już długo się opóźnia, trzeba wyjaśnić przyczynę takiej sytuacji. Ciążę raczej można wykluczyć. W przypadku negatywnych wyników powinna Pani pójść do ginekologa. Możliwe, że przyczyną braku miesiączki są zaburzenia hormonalne. Prawdopodobnie konieczne będzie wykonanie USG narządu rodnego i/lub badań poziomu hormonów. Pozdrawiam