Czy Ismigen może zaszkodzić ciąży?

Jestem w trakcie starań o dziecko. Chciałabym jednocześnie przyjąć szczepionkę uodparniającą Ismigen, stosowanie wg lekarza 10 dni każdego miesiąca, przez 3 kolejne miesiące. Moje pytanie brzmi – czy przy ewentualnym poczęciu i początku ciąży Ismigen nie zaszkodzi ? Jaki jest możliwy wpływ leku na zarodek ?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Według Charakterystyki Produktu Leczniczego ze względu na brak dostępnych danych należy unikać przyjmowania produktu Ismigen w okresie ciąży i laktacji.