Czy konieczna będzie w moim przypadku operacja?

Dzien dobry, Zdiagnozowano u mnie torbiel endometroidalna / sluzowa (dokladna diagnoza nie zostala stwierdzona) o wymiarze 90/55 mm w lacznosci z lewym jajnikiem. Mam 41 lat i nigdy nie rodzilam ani nie mialam zadnych operacji poza usunieciem gruczolako-wlokniaka w prawej piersi. Chcialam sie doktora zapytac czy zajmuje sie doktor tego rodzaju przypadloscia i czy konieczna jest w tym przypadku operacja? Jesli operacja jest konieczna to czy jest mozliwe jej wykonanie laparoskopowo? Czy wykonuje pan tego typu operacje i gdzie? Z gory dziekuje i pozdrawiam serdecznie!

To problem ginekologiczny, a ja jestem chirurgiem ogólnym, więc nie zajmuję się takimi schorzeniami. Myślę, że zabieg wykonywany metodą laparoskopową w takim schorzeniu jest możliwy trzeba tylko znaleźć ginekologa, który wykonuje takie zabiegi.