Czy konieczna jest operacja zszycia ścięgna?

Ortopeda: Czy poddać się operacji zszycia ścięgna czy zastrzykami leczyć? Co z płynem w jamie stawu? OPIS: ręka prawy bark, uszkodzenie obrębka na przedniej krawędzi panewki łopatki. Przestrzeń podbarkowa o szerokości 7,3mm,stan po uszkodzeniu ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego najpewniej z przerwaniem jego ciągłości.Ścięgno głowy długiej mięśnia dwugłowego w prawidłowym położeniu z wysiękiem o gr.do 4,5mm w jego pochewce.Płyn w klatce kruczej i naramiennej, zwiększona ilość płynu w jamie stawu.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest rozważenie wszytskich za i przeciw powyższych metod a jak wyglada Pana praca? Jak doszło do takiego uszkodzenia?