Czy konieczne są zastrzyki przeciw zakrzepom po operacji?

2 dni temu miałam zabieg laserowego usuwania żylaków. Po zabiegu rozmawiałam z kilkoma osobami które kiedyś przeszły podobny zabieg i wszystkie robimy po nim zastrzyki przeciwzakrzepowe. Mi jednak lekarz nie zalecił żadnych leków poza przeciwbólowymi (w razie potrzeby) Czy to przeoczenie czy jest możliwe że rzeczywiście nie potrzebuje takich zastrzykow?

Nie ma potrzeby stosowania zawsze leków przeciwzakrzepowych po tego typu zabiegach. Jeśli przebieg samego zabiegu i po zabiegu jest prawidłowy nie ma potrzeby stosowania profilaktyki przeciwzakrzepowej.