Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy krzywa przegroda nosowa może powodować nieświeży oddech?

Czy skrzywiona przegroda nosowa moze powodowac nieswiezy oddech? Problem występuje u mnie nieprzerwanie od kilkunastu lat. Problemy stomatologiczne i gastrologiczne zostały wykluczone, migdałki też mam usunięte. Czy krzywa przegroda może być przyczyną nieświeżego oddechu? Dodatkowo ciężko oddycha mi się przez nos i ciągle mam wrażenie zatkanego nosa. Czy w takim przypadku możliwa jest operacja na NFZ?
KOBIETA, 32 LAT 3 miesiące temu

Wskazania do prostowania przegrody nosowej

Nikt z nas nie ma idealnie prostej przegrody nosowej. Czasem jednak skrzywiona przegroda znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są wskazania do prostowania przegrody.

Szanowna Pani. Dziękuje za ciekawe pytanie.

Są przynajmniej dwie metody "wgajania" się implantów : 1.zamknięta oraz 2.otwarta.

Jeżeli osseointegracja - połączenie implantu z kością zachodziła metodą zamkniętą - metoda nr 1 - (po wprowadzeniu implantu czekała Pani 4-6 miesięcy) to nie ma wyraźnych wskazań, by po odsłonięciu implantu i założeniu healingu , długo funkcjonować z tym healingiem (więcej niż 2-4tyg).

Z moich obserwacji wynika, że dobre efekty mamy po 2tyg używania healingu (nie przewlekamy czasu noszenia healingów).

Najsłabsze efekty obserwujemy, gdy dochodzi do poluzowania się healingu od implantu. W takiej sytuacji ślina i resztki pokarmowe chodzą do implantu.

Wrasta tam też dziąsło. Potem dochodzi do infekcji.

W metodzie otwartej (metoda nr2) wprowadza się implant i dokręca do niego healing już na samym początku . Po 4- 6 miesiącach można kontynuować leczenie protetyczne.

Jeśli z jakich innych wskazań healing jest zakładany na dłuższy czas należy mieć pewność , że jest dobrze dokręcony.

W razie jakichkolwiek obaw, że healing się poluzował należ udać się celem jego dokręcenia lub dokończenia leczenia protetycznego.

Niektórzy dentyści dokręcają membrany za pomocą healingów - również w tych sytuacjach healing musi być dobrze dokręcony i nie może rotować.https://implantis.com.pl/ortodonta-krakow/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy