Czy lek przeciwgrzybiczny Ipozumax może wpływać na działanie pigułek antykoncepcyjnych Novynette?

Czy lek przeciwgrzybiczny Ipozumax może wpływać na działanie pigułek antykoncepcyjnych Novynette? Otrzymałam dzisiaj ten lek ze względu na grzybicę pochwy z dawkowaniem 2 x 2 tabletki. Na pytanie zadane lekarzowi czy spada działanie antykoncepcyjne podczas zażywania tego leku Pani doktor powiedziała, że "raczej nie". Czy powinnam zastosować dodatkowe zabezpieczenie, czy np. zażycie leku Ipozumax podczas 7-dniowej przerwy będzie dobrym rozwiązaniem i nie zmniejszy działania antykoncepcyjnego?

Lek. Tomasz Budlewski

Dla pewności proponuje stosować przynajmniej przez 2 tyg dodatkowe nie hormonalne metody antykoncepcji