Czy lekarz dobrze zrobił, że nie wykonał USG?

Witam!
Jestem w 17 tyg. ciąży, tydzień temu byłam u lekarza i badał mnie tylko ginekologiczne (bez wykonywania USG)! Chciałam się dowiedzieć, czy przy samym tylko badaniu ginekologicznym może lekarz wiedzieć, czy dzidziuś rośnie i ciążą nie obumarła?
Lekarz stwierdził, że macica i szyjka są w porządku!
Proszę o szybką odpowiedź.
Pozdrawiam

Witam serdecznie!
Profilaktyczne, a przy tym obowiązkowe, badania USG wykonuje się 3 razy w czasie całej ciąży. Terminy są szczegółowo wymienione. Pierwsze badanie powinno mieć miejsce między 10 a 14 tygodniem ciąży, drugie między 18 a 22 tygodniem i ostatnie między 28 a 32 tygodniem ciąży.
W przypadku jakiejkolwiek patologii zauważonej w trakcie poprzedniego badania lub złego samopoczucia kobiety, badania oczywiście wykonuje się częściej, w terminach wyznaczonych przez lekarza prowadzącego.
Jeżeli zatem jest Pani zdrowa, nie ma żadnych dolegliwości, a w trakcie poprzedniego badania USG lekarz nie zauważył nieprawidłowości, to w trakcie rutynowej wizyty ginekologicznej nie ma potrzeby wykonywania badania ultrasonograficznego.
Pozdrawiam