Czy leki na refluks żołądkowy mogą mieć wpływ na poziom prolaktyny?

Witam. Dziś odebralm wyniki i Prolaktyna wynosi 44,97ng/ml (norma 3,34-26,72), prolaktyna po obciążeniu 1h po MTC 361ng/ml. od jakiś 2 miesiecy przyjmuję tabletki na refluks żołądka Dexilant 60mg. Czy one maja jakis wplyw na wyniki i czy te wyniki sa niepokace i co moga oznaczac. Podkresle, ze miesiaczki mam regularne.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u endokrynologa i odpowiednie dalsze postepowanie doagnostycne