Czy leki na ZZSK i nadciśnienie mają na siebie wpływ?

Interakcja między lekami. Witam mam 37 lat leczę się na ZZSK i nadciśnienie tętnicze mam pytanie dotyczące branych leków.Na zzsk biorę od miesięcy olfen uno 150 mg codziennie rano ,natomiast na nadciśnienie biorę amlopin 5 rano i valsacor na noc.Przeczytałem ,że między olfenem a lekami na nadciśnienie jest interakcja ,więc jak to zażywać ? lekarz mówi jeden po drugim ale czy jest jakiś bezpieczny dystans w zażywaniu np. 2 -3 godziny lek od leku ? czy jest jakiś bezpieczny dystans (godziny) ?

Lek. Tomasz Budlewski

Chodzi o to Że leki przeciwbólowe mogą powodować podwyższone ciśnienie tętnicze i przy stosowaniu leków na obniżenie ciśnienia lacznie z np olfenem konieczne jest częstsza kontrola . Takie działanie jest raczej rzadkie