Czy masturbacja jest normalną reakcją na zerwanie zaręczyn?

Witam! Mój problem polega na tym, że za często się masturbuję. 4 miesiące temu rozstałam się z partnerem, z którym byliśmy 6 lat. Od tego czasu masturbuję się prawie codziennie. Po dwóch dniach przerwy nadrabiam to. Bardzo szybko wpuszczam do swojego życia nowe osoby. A czegokolwiek nie powiedziałby były - mnie to nie rusza. Czy to normalna reakcja na zerwanie zaręczyn?

Dzień dobry!

Żadna reakcja nie jest "normalna", ani "nienormalna". Każdy człowiek i każda historia jest inna. Jeśli Pani reakcje, zachowania, emocje itp. są jakikolwiek sposób dla Pani niepokojące, warto osobiście skonsultować się z terapeutą. Konieczna jest dłuższa rozmowa, osobisty kontakt i większa ilość informacji.

Pozdrawiam!

Dzień dobry.

Celem dokładnego odpowiedzenia na Pani pytania i wątpliwości proponuję Pani wizytę u seksuologa.

Dariusz Pysz-Waberski