Czy meralgia jest groźna?

Witam.Czy meralgia z parestezjami jest groźna ???od 3 tyg mam tego objawy...

Meralgia z parestezjami powstaje w wyniku podrażnienia nerwu skórnego bocznego uda w okolicy pachwiny. Najczęściej jest to łagodne schorzenie, najważniejsze jest jednak wykluczenie poważniejszych przyczyn tej choroby. Ucisk nerwu może powstać w wyniku obrzęku, wodobrzusza, otyłości, cukrzycy, guza tej okolicy, powiększonych węzłów chłonnych, urazów, zakażenia, skrzywienia kręgosłupa, itp. Długotrwale utrzymujący się ucisk doprowadza do zaburzeń funkcjonowania nerwu i jego uszkodzenia. Lekarz rodzinny powinien wykluczyć poważniejsze przyczyny ucisku, w razie wątpliwości może skierować na badania dodatkowe lub konsultacje specjalistyczne (np. neurologiczna, ortopedyczna).
W leczeniu początkowo stosuje się leki przeciwbólowe oraz przeciwzapalne, dodatkowo korzystna byłaby fizjoterapia i rehabilitacja, w przypadku otyłości utrata masy ciała.
Często objawy ustępują samoistnie, zależy to od przyczyny ucisku.
Jeśli nie ustępują lub nasilają się, czasem konieczne jest operacyjne odbarczenie nerwu.
Pozdrawiam
Magdalena Nowaczewska