Czy mięśniaki mogą powodować opryszczkę?

Witam, wydaje mi się, że postawiłem dosyć jasne pytanie - mięśniaki są u żony stwierdzone. Chodziło nam o to, czy mięśniaki mogą być przyczyną opryszczki HSV2 lub HSV1? Czy mogła się przekształcić w HSV2? Wydaje mi się, że jako eksperci na tak proste zadane pytanie odpowiedzą państwo. Na tematy chorób wiemy dość dużo, lecz nie wiemy skąd wzięła się opryszczka HSV2?

Witam serdecznie!
W poprzednim zapytaniu użył Pan skrótu AHV, który nie istnieje w medycynie. Ze względu na błędne informacje, udzielenie odpowiedzi na Pana zapytanie nie było możliwe.
Wirus HSV (Herpes Simplex Virus) wywołuje zmiany opryszczkowe. Typ pierwszy HSV- HSV1 wywołuje opryszczkę wargową, typ drugi - HSV-2 opryszczkę płciową. To są 2 odrębne szczepy, dlatego nie można mówić o konwersji jednego w drugi. Owszem, możliwe jest wywołanie zmian na sromie przez typ 1 wirusa, ale są to sporadyczne przypadki. Należy jednak z całą stanowczością stwierdzić, iż typ drugi - HSV2 przenoszony jest wyłącznie drogą płciową. Ze względu na możliwy poronny przebieg zakażenia, nie każdy chory wie o chorobie i możliwości zarażenia partnera.
Mięśniaki są niezłośliwymi nowotworami, których przyczyna powstawania nie została do końca poznana, Najbardziej prawdopodobną etiologią są zaburzenia hormonalne, głównie w obrębie estrogenów. Mięśniaki nie mają żadnego związku z infekcją HSV2.
Pozdrawiam