Czy mogę dzielić te tabletki?

Witam, Biorę Trittico 50mg na noc 1/3 z 150mg Czy można tą 1/3 tabletki jeszcze przełamać na pół, chodzi o uzyskanie 25mg. Czy tak można? Bo nie mam tabletek 75mg żeby w 1/3 było 25mg, a obawiam się że jak nie ma podziałki to nie można?
KOBIETA, 37 LAT około miesiąca temu

Dzień dobry,

Bez konsultacji z lekarzem nie powinno się dzielić: antydepresantów, leków psychotropowych.

Proszę również pamiętać,że nie powinno się absolutnie dzielić leków,które mają charakterystyczny przedrostek w nazwie:

SR (slow release) – powolne uwalnianie

XL (extended liberation) – rozciągnięte uwalnianie

MR (modified release) – modyfikowane uwalnianie

CR (controlled release) – kontrolowane uwalnianie

Jeśli na leku są podziałki i nie mają w nazwie powyższych skrótów ,to warto kupić w aptece gilotynę,która służy do dzielenia leków.

Zapraszam na mojego nowo powstałego Instagrama,na którym poruszam problemy pacjentów ze strony ABC zdrowie.

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska