Czy mogę normalnie żyć z jedną nerką oraz czy usunięcie torbieli jest niebezpieczne?

Dziś okazało się ze nie mam lewej nerki a w jej miejscu jest torbiel.Czy mogę normalnie żyć z jedną nerką, oraz czy usunięcie torbieli jest niebezpieczne?

Magdalena Mroczek

Mozna zyc z jedna nerka i nie bedzie to dawalo zadnych objawow. O tym czy usuniecie torbieli jest niezbedne i o technice tego zabiegu podejmie chirurg.

Nie ma powodu do obaw. Zycie z jedną nerką nie wpływa niekorzystnie na stan organizmu (jeśli oczywiście nerka jest zdrowa). Co do usunięcia torbieli zabieg powinien być w pełni bezpieczny. Ostateczne informację na ten temat powinien udzelić Pani prowadzący urolog.