Czy mogę przerwać stosowanie tego leku na kilka dni?

Dzień dobry Posiadam zespół pozakrzepowy i na stałe przyjmuję acenacumarol w dawce na zmiane 4 i 5 mg co drugi dzień, co pozwala mi utrzymać inr między 2-3 Niestety muszę mieć wszczepiony implant zęba. Wiem,że trzeba zmienić dawkowanie lub przejść na zastrzyki, ale nie mam pojęcia jak to wykonać. Jeśli można prosić o stosowną instrukcję będę bardzo wdzięczny. Nadmieniam, że lekarz rodzinny polecił mi po prostu przerwać terapie na 4 dni i potem normalnie wrócić. ja jednak się obawiam, że to może mieć konsekwencje dla mojego zdrowia. Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Do wszczepienia implantu zalecamy INR poniżej 3.0 (niektóre źródła mówią nawet o 3.5). Nie należy odstawiać żadnych leków i wykonać badanie INR do 24 godzin przed zabiegiem. Chirurg poradzi sobie z ewentualnym większym krwawieniem, zabieg wszczepienia implantu często jest mniej inwazyjny niż usunięcie zęba. Proszę mieć na uwadze, że przyjmuje pan leki na chorobę zagrażającą życiu i nie należy ich odstawiać.