Odczuwalny ból wokół implantu zęba

19. 03 16r Miałam wszczepiony implant na miejsce dolnej 6. Ból był potworny który minął, lecz nadal odczuwam ból wokół implantu podczas gdy chodzę- w nocy nie boli. Zdjęcie wskazuje, że implant położony jest zbyt blisko sąsiedniego zęba. Czy powinnam zasugerować by implant został usunięty. Czym ten ból jest spowodowany i jak długo potrwa. 2 tygodnie wcześniej miałam wszczepiony implant w górnej 4 i wszystko jest ok. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Witam serdecznie,
Implant po wygojeniu nie powinien być w ogóle odczuwalny. W przypadku dolegliwości bólowych należy ustalić ich przyczynę i ją wyeliminować. Może to być stan zapalny wokół implantu, może to być sąsiedni ząb, może to być również spowodowane przez spozycjonowanie implantu zbyt blisko nerwu zębodołowego. Należy pilnie udać się na kontrolę do lekarza wykonującego zabieg.