Ból sąsiedniego zęba po wszczepienie implantu

witam, 3 tygodnie temu miałam wszczepiony implant górnej jedynki. Od samego początku boli mnie sąsiednia jedynka, nie jest to stały ból , boli przy dotyku lub w trakcie jedzenia. Pani doktor stwierdziła że to jest normalne i minie. Czy na pewno nie ma się czym martwić?? Dodatkowo od tygodnia boli mnie głowa, czy przyczyną bólu może być założony implant?? Wizytę kontrolną mam dopiero za dwa tygodnie.. z góry dziękuję za odpowiedź.

Po zabiegach chirurgicznych w pobliżu żywych zębów, mogą one być przez pewien czas wrażliwe na nagryzanie i nadwrażliwe na ciepło i zimno. 3 tygodnie to dosyć dużo czasu i dolegliwości powinny już mijać. Jeżeli będą sie nasilać lub nie przejdą może zaistniec koniecznośc leczenia kanałowego bolącego zęba. Jednoznacznie ocenić Pani sytuacje można tylko badając miejsce zabiegu i wykonując zdjęcie rentgenowskie. Dolegliwości mogą też wynikac z zaburzonego gojenia miejsca implantowanego. Sugeruję szybszą kontrolę - to na pewno nie zaszkodzi.