Ból zęba jedynki po urazie

Witam, czy to normalne ze po 2,5 tygodnia od urazu - upadek na Zeby - ukruszona jedynka lewa - boli mnie przy nadgruzaniu prawa jedynka ? Dziękuje i pozdrawiam

Witam!
Siła działająca na zęby podczas urazu była silna skoro spowodowała odkruszenie zęba!Prawdopodobnie doszło do uszkodzenia pęczka naczyniowo-nerwowego,co spowodowało zapalenie lub nawet obumarcie miazgi zębowej,czego konsekwencją jest zapalenie ozębnej (tkanki poza korzeniem) i ból na nagryzanie,który Pani odczuwa! Konieczna będzie wizyta u dentysty i prawdopodobnie leczenie kanałowe. Wiele wyjaśni rtg tego zęba! proszę się nie bać i nie zwlekać,bo powikłania mogą być poważne.
Pozdrawiam.Katarzyna Wierzbowska.

Jest to możliwe. To ,że ząb nie jest "ukruszony" nie znaczy , że nie uległ urazowi.
Najprawdopodobniej uderzyła Pani obydwoma jedynkami.
Radze udac sie do dentysty, trzeba zbadac żywotność zębów i zrobić rtg.