Uderzenie w wargę i poszarzenie zęba

Dwa tygodnie temu uderzyłem się w górną wargę - w okolicy korzenia górnej jedynki. Ząb był drętwy, we wstrząsie, dentyści zalecali oczekiwanie. Nie był złamany, zdjęcia rtg nic nie wykazały. Aktualnie jest wrażliwy na opukiwanie i temperaturę i niestety delikatnie zmienił kolor na szary. Odczuwam też dyskomfort przy zwieraniu szczęk, tak jakby był odrobinę cofnięty. Czy można uchronić ząb przed ewentualnym obumarciem? Czy to, że ząb szarzeje oznacza w stu procentach, że on umiera?
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na bolący ząb

Witam!
Wszystkie objawy wskazują na rozwijające się zapalenie ozębnej! Brak złamania nie oznacza,że wszystko jest w porządku,gdyż podczas urazu mogło dojść do przerwania tzw. pęczka nerwowo-naczyniowego,stąd stopniowe obumieranie zęba i ww objawy... Leczenie farmakologiczne raczej niewiele pomoże.Konieczne będzie leczenie kanałowe, które może Pan wykonać w ramach NFZ,jeśli jest Pan ubezpieczony. Proszę udać się do dentysty jak najszybciej! Pozdrawiam.

0

Witam, niestety ale tak.Powinien Pan niezwłocznie udać się do gabinetu stomatologicznego i podjąć odpowiednie leczenie, tzn. kanałowe. Opróźnianie zabiegu nie wpływa korzystnie na stan ozębnej i może spowodować powikłania. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty