Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 6 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jaka jest najbardziej ekonomiczna metoda wstawienia implantu?

Witam, jaka jest najbardziej ekonomiczna metoda wstawienia implantu\mostka zęba trzonowego dla kogoś nie zamożnego (studenta) ale odwracalna- tzn, że kiedyś, za kilka lat chciałbym sobie zafundować tam już porządną protezę ale też żebym do tego czasu mógł w miarę normalnie jeść nie obawiając się że wypadnie czy coś się z nią stanie- z góry dziękuje za każda informacje
MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na bolący ząb

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Sądzę, że najlepszą metodą byłby most zębowy. Proponuję udać się do lekarza stomatologa, bez badania nie można dokładnie określić najbardziej odpowiedniej metody.

0

Witam!

Najlepsza i najtrwalsza metoda to wszczepienie implantu, istnieje również możliwość wykonania mostu niestety należy wówczas oszlifować sąsiednie zęby co prowadzi do ich nieodwracalnego uszkodzenia co zdecydowanie odradzam.

0

Witam.
Najlepszym rozwiązaniem protetycznym jest korona na implancie, bo nie trzeba szlifować żadnych zębów. Założenie mostu wiąże się z koniecznością szlifowania zębów sąsiednich. Są to prace wykonane na stałe. Protezy ruchome też odtworzą brak zęba w tej okolicy, ale z upływem czasu ich nacisk na kość wyrostka zębodołowego spowoduje jego zanik.

Pozdrawiam,
lekarz implantolog, specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej Tomasz Bigas
http://www.astra-dent.pl/implanty-katowice.php

0

Witam,
Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest wszczepienie implantu - dzięki temu odbudowujemy ząb w sposób najbardziej zbliżony do naturalnego , nie uszkadzając jednocześnie zębów pozostałych. Jeżeli konieczne jest odroczenie implantacji to zalecałbym założenie tzw utrzymywacza przestrzeni , czyli rodzaju aparatu ,lub szyny ,która zabezpieczy sąsiednie zęby przed niekontrolowanym przesuwaniem się. Jednak w takim przypadku nie można niestety mówić o komforcie gryzienia.
Pozdrawiam,
Łukasz Wojszwiłło
www.dentalcorner.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy