Witam. Procedura z użyciem wszczepów jest jedną z najbardziej przewidywalnych procedur w stomatologii. Odsetek powodzenia waha się od 94% do 99%. Implant jest najbardziej zbliżoną funkcjonalnie do zęba protezą a leczenie odbywa się w obszarze tkanek, które mają zdolność regeneracji (kość, dziąsło). Klasyczna protetyka wymaga szlifowania naturalnych zębów. Zęby nie mają zdolności regeneracji i pozostają nieodwracalnie uszkodzone. Pozdrawiam Krystyna Pikała

0

Implant jest niczym innym jak zastępstwem korzenia zębowego. Dziś implanty stanowią najlepszą, alternatywną możliwość uzupełnienia braków w uzębieniu (pojedynczych i mnogich), są także doskonałym rozwiązaniem zapewniającym stabilne mocowanie protez zębowych. Ich trwałość, a także łatwość, z jaką są przyjmowane przez organizm sprawia, że jest to rozwiązanie długo czasowe i bezpieczne, a przy tym zapewniające w 100% poczucie naturalności.
Za pomocą implantów możemy odbudować: brak pojedynczego zęba - korona na implancie, brak kilku zębów - most na implantach, brak wszystkich zębów - most na implantach (uzupełnienie stałe) / proteza na implantach (uzupełnienie ruchome).

0

Pomimo, iż wstawienie implantów jest dosyć obciążającym zabiegiem dla pacjenta, to niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim, przy pojedynczych brakach zębowych oszczędza inne zęby i stanowi ogromny komfort przy braku wielu zębów, gdyż pacjent nie musi nosić zdejmowanych protez, a ma uzupełnienia stałe. Jeżeli nie przeciwwskazań do wykonania implantów doradzałabym ich wykonanie. Jedyną, może wadą tego rodzaju leczenia jest znaczny koszt. Pozdrawiam

0

Przede wszystkim pozwalają na odtworzenie pełnej funcjonalności i estetyki zęba w przypadku jego braku , nie trzeba też szlifować zębów sąsiednich w przypadku braków częściowych.Uchroni to Pana przed noszeniem protez ruchomych.

0

Należy tutaj odróżnić implant od korony. Sam implant to tytanowa śrubka, która zastępuje korzeń i nie jest on widoczny. Implant dopiero z łącznikiem i koroną tworzy nowy ząb. Implanty z koroną to rozwiązanie wysoce estetyczne (wyglądają jak naturalne zęby), trwałe (przy odpowiedniej higienie mogą służyć nam wiele lat), przywracające funkcje żucia (można bez niepokoju jeść, mówić i uśmiechać się), zapobiegające zanikowi kości (gdy kość zanika i nie uzupełniamy braków zębowych, twarz wygląda starzej, zmieniają się rysy twarzy), nie wymagają szlifowania (jak przy mostach), uniwersalność (można je stosować z mostami i protezami) oraz wygoda i komfort pacjenta (jest to rozwiązanie na stałe, nie wyjmowana proteza, która może wypaść lub ruszać się w ustach).

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl

0

Witam serdecznie, pozwolę sobię zacytować odpowiedź na to pytanie z strony internetowej mojej kliniki:
Powodów dla których implanty dentystyczne są oceniane jako najlepsza alternatywa dla utraconych zębów jest wiele, główną i niepodważalną zaletą jest ich niemal dożywotnia trwałość i niezawodność. Wysoka estetyka dzięki naturalnie wyglądającemu spasowaniu korony z dziąsłem, której barwę jak i kształt z dużą dokładnością dostosowuje się do otaczających, naturalnych zębów. W przeciwieństwie do standardowych koron, mostów czy protez zakładanie implantów nie obliguje do oszlifowania zdrowych zębów, oszczędzając naturalne tkanki.
Dodatkowo dzięki prawidłowemu obciążeniu kości przez implant nie dochodzi do jej zaniku, tak jak może to mieć miejsce w przypadku stosowania zwykłych uzupełnień protetycznych. Po usunięciu zęba dochodzi w pierwszej fazie do wypełnienia zębodołu nową kością, w późniejszym jednak etapie z powodu braku obciążenia do jej zaniku. Kość w miejscu utraconego zęba zanika zarówno na wysokość jak i na szerokość. Zęby sąsiadujące z brakiem pochylają się i przesuwają, a niepodparte zęby przeciwstawne wysuwają się co powoduje zmiany w zwarciu i zwiększenie działających na nie sił oraz tworzenie kieszonek kostnych pod pochylonym zębem sąsiadującym doprowadzając do jego rozchwiania i wypadnięcia. Nieobciążana kość po kilku latach może zaniknąć do tego stopnia, że pojawią się kłopoty z utrzymaniem protezy. Wybierając rozwiązanie protezy opartej na implantach uzyskujemy znacznie zdrowszy i nieporównywalnie trwalszy efekt bez ryzyka utraty zębów sąsiądujących z brakiem.
Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Czy można palić przy implantach zębowych?

Witam . Mam 27 lat . Mam od 3 miesiecy proteze na implantach ( 4 implanty w szczęce) . Implanty przyjęły się i są ze mną juz ponad pół roku . Wcześniej paliłam papierosy . I rzuciłam je specjalnie z racji zabiegu implantacji i na okres osteointegracji implantu z kością. Więc moje pytanie brzmi czy mogę zacząć palić? Czy mogę wrócić do palenia? Podkreślę ze Implanty się przyjęły i minęło już ponad pół roku od ich wszczepienia . Noszę juz proteze na implantach. I jeżeli mogę wrócić do palenia to jak to wpłynie na moje przyjęte implanty ? Na ich trwałość itp ?
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Dzień dobry,

zapewne po założeniu implantów zębowych raczej powinno się unikać stosowania takich używek jak tytoń. Z Pani relacji wynika, że implanty założone zostały już kilka miesięcy temu i organizm dobrze je przyjął. Implanty zintegrowały się z kością i dzięki temu obecnie może Pani już nosić na nich protezę. Z tego też względu trzeba mocno przemyśleć, czy warto wracać w tej sytuacji do nałogu, gdyż mogłoby to przynieść dużo więcej szkody. Ponadto dla Pani organizmu niepalenie jest z pewnością dużo lepszym rozwiązaniem szczególnie, że udaje się wytrzymać już kilka miesięcy. Korzyści z rezygnacji z tego nałogu jest mnóstwo i nie dotyczą one tylko stanu uzębienia. Na pewno już Pani je odczuwa po tym czasie niepalenia. Niemniej jednak, jeśli jest to dla Pani duży problem to należy skonsultować się z lekarzem, który zakładał implanty i on pomoże podjąć ostateczną decyzję w tej sprawie.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/wszczepienie-implantu-zeba

https://uroda.abczdrowie.pl/higiena-jamy-ustnej

https://portal.abczdrowie.pl/skutki-palenia-papierosow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Implant zębowy w zatoce

Witam, Około 1,5 roku temu miałem zakładany implant zębowy w górnej szczęce, ząb nr. 5. Teraz przy okazji badań u laryngologa na MRI 3D okazało się ze implant został umieszczony w zatoce. Co powinienem z tym zrobić? Czy implant należy usunąć? Czy jest to błąd dentysty i powinienem wymagać aby błąd naprawił? Czy nic z tym nie robić? Dodam że z implantem nic się nie dzieje a w zatokach mam polipy ale na szczęście nie w okolicy implantu.
MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty