Czy mogę tak łączyć leki przeciwzapalne?

Czy jesli wziąłem Ibuprom 400 RR o godzinie 18:00 to czy mogę wziasc po 4 godzinach Theraflu ?
MĘŻCZYZNA, 31 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

leki Ibuprom oraz Theraflu można łączyć, zachowując przy tym proponowany przez Pana odstęp czasowy. Takie postępowanie będzie prawidłowe.

Substancją czynną leku Ibuprom jest bowiem ibuprofen, zaś leku Theraflu paracetamol. Naprzemienne przyjmowania obu leków sprawdza się zwłaszcza w przypadku silnych dolegliwości bólowych lub wysokiej gorączki.

Charakterystyka leku Ibuprom znajduje się pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/ibuprom-opis-wskazania-przeciwwskazania-srodki-ostroznosci-dzialania-niepozadane.

Więcej na temat leku Theraflu przeczytać można w artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/theraflu-total-grip-max-grip-extra-grip-zatoki-przeziebienie-kaszel.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.