Czy mogę wykonać wolumetrię twarzy podczas tego leczenia?

Dzień dobry, Jestem w trakcie przyjmowania leku Efracea przepisanym przez Dermatologa w związku z pojawionym się trądzikiem. Lek musze przyjmować jeszcze przez dwa miesiące. Chciałabym wykonać wolumetrie twarzy kwasem hialuronowym. Czy ten lek jest przeciwwskazaniem do wykonania tego zabiegu?
KOBIETA, 21 LAT 9 miesięcy temu

W przypadku opisywanym przez Panią przeanalizowałabym całą sytuację. Po pierwsze dlaczego włączono leczenie i w jakim stopniu jest ono efektywne? Proszę pamiętać iż aktywne zmiany zapalne na skórze są przeciwwskazaniem do volumetrii. Ponadto efracea jest lekiem zwiększającym ryzyko przebarwień pod wpływem UV a miejsca wkłuć są obarczone ryzykiem hiperpigmentacji pozabiegowej.