Czy mogłam się zarazić bakterią klebsiella pneumoniae?

Witam, mój przyjaciel lerzał w szpitalu po ciężkim wypadku drogowym, był w śpiączce. Po kilkutygodniowym pobycie dostał ostrej biegunki, zrobiony mu badania wyszło że został zarażony klebsiella pneumoniae. Przyjaciel obecnie przebywa w domu po hospitalizacji, od 2-3 tyg nie ma już objawów, biegunka ustala jego stan się unormował. Moje pytanie, czy podczas opiekowania się nim po wyjściu ze szpitala mogłam zarazić się od niego tą bakterią, jak szybko od kontaktu z chorym dochodzi do ewentualnego z

Lek. Tomasz Budlewski

wskazana wizyta u lekarza rodzinnego i wykonanie diagnostyki - odpowiedni posiew. najlepiej udać się do lekarza chorób zakaźnych.