Czy moje wyniki nasienia są bardzo złe?

Bardzo proszę o odpowiedź czy jest strasznie zle..Wyniki nasienia czas uplynnienia 30min Objętość 2.30ml. odczyn 8.1 Liczba plemnikow w 1ml.4.30 Liczba plemnikow w ejakulacie 9.86 Liczba komórek okrągłych 0.70ml. Plemniki i ruchu niepostepowym -11procent Plemniki nieruchome-74procent Żywotność plemnikow:żywe 41procent martwe 59procent

Nie podaje Pani pełnych jednostek przy wynikach, nie pomogę. Można się odnieść do norm ogólnych wg WHO -

liczebność plemników >= 15 mln / ml lub >= 39 mln/ ejakulat
żywotność plemników >= 58% żywych plemników
ruchliwość plemników >= 32% plemników o ruchu postępowym
morfologia plemników >= 4% plemników o prawidłowej budowie
objętość ejakulatu >= 1,5ml
pH >= 7,2