Czy może być spowodowany ból nadgarstka?

Witam. Mam 28 lat od czterech tygodni cierpię na bol nadgarstka i palca wskazującego prawej ręki. Boli mnie przy zginaniu przy pisaniu. Palec również boli przy zginaniu. Żadnego urazu nie było. Czym może być to spowodowane? Jest to bardzo irytujące gdyż nie mogę wykonywać wszystkich czynności czy powinnam zrobić jakieś badania. ? Dodam że palec jest lekko opuchnięty przy kości na zgięciu. Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Wojciech Zygmunt

Przed ewentualną wizytą u ortopedy polecam się udać do lekarza rodzinnego i wykonać RTG dłoni. Być może jest to neuropatia nerwu pośrodkowego, wywołana jego uciskiem w kanale nadgarstka, ale wymaga to dokładniejszego badania. Pozdrawiam i życzę zdrowia.