Czy może to oznaczać nawrót choroby?
Dzień dobry. Opis usg piersi-stan po lewostronnej mastektomii i rekonstrukcji (implant). Prawa pierś o utkaniu gruczołowo tłuszczowym, zmian ogniskowych brak. W lewym dole dachowym pojedyncze węzły chłonne o niejednorodnym miąższu z ogniskami hipoechogennymi dł do 15cm, o unaczynieniu odwnękowym odczyniowe susp. Prawy dół pachowy wolny. Czy to może oznaczać nawrót choroby? Z poważaniem

KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu
Dzień dobry, opis badań najlepiej skonsultować z lekarzem prowadzącym, bądź lekarzem, który je zalecił. To on najlepiej zna dany przypadek i będzie w stanie od razu dobrać odpowiednie leczenie. Opis badania histopatologicznego, wymazu, czy badania krwi ma bardzo duże znaczenie w dalszym przebiegu leczenia, dlatego tak ważne jest prawidłowe zdefiniowanie wyników. Lekarz, który już zna przypadek weźmie pod uwagę wiele czynników, które sami możemy uważać za nieważne. Mam tutaj na myśli historie leczenia, historie chorób, historie chorób w rodzinie, życie codzienne – pracę i warunki w niej panujące, miejsce zamieszkania, czy posiadanie zwierząt domowych. Czas oczekiwania na opis może być różny w zależności od rodzaju badania. Zazwyczaj trwa od kilku do kilkunastu dni, rozpoczyna się w dniu kolejnym po dniu badania. Do tego czasu nie wlicza się sobót, niedziel i świąt. Czas oczekiwania na opis określa pracownia.
Serdecznie pozdrawiam
Życzę miłego dnia
Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz
Lenartowicz Clinic,
Katowice, ul. Zabrska 7/1,
http://lenartowiczclinic.pl