Czy możliwa jest niedoczynność tarczycy u 21-latki?

Witam, mam podwyższone tsh o 0,8 i ft3 o 0,35, tf4 w normie, do tego czuje ostatnio ciągłe zmęczenie, wahania nastrojów i często nie mogę się skoncentrować. Czy mogę mieć niedoczynność tarczycy czy jednak nie trzeba się tym za bardzo martwić? Czy można unormować wyniki np. dietą?

Dzień dobry,

jeżeli TSH jest przekroczone to prawdopodobnie będzie zdiagnozowana niedoczynność tarczycy. Lekarz wówczas włączy farmakoterapię, ale bardzo ważna jest też dieta 0- w tym celu warto skontaktować się ze specjalistą - dietetykiem, który wskaże Pani prawidłowy sposób odżywiania się w tej jednostce chorobowej.

Pozdrawiam