Czy możliwa jest obecność kamienia nerkowego u 19-latki?
Witam mam 19 lat i od roku mam problemy z moczem/nerkami. Jakiś czaś temu trafiłam do szpitala z silna infekcj. Po wyjsciu jednak nic się nie zmieniło w moczu dalej są leukocyty, erytrocyty, bakterie nablonki itd w badaniu crp wyszło mi 35 mg a w ob 30. Lekarz ciągle szuka u mnie kamienia który na żadnym zdjęciu ani usg nie wychodzi.. czy jest ktoś kto może wiedzieć co to jest?

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu
Jakub Migoń
18 poziom zaufania
Witam,odpowiadając na Pani pytanie: są różne typy kamieni nerkowych, niektórych nie da się zobrazować w badaniu USG ze względu na ich skład chemiczny, w innych przypadkach jest to utrudnione ze względu na położenie kamieni. Nie podała Pani towarzyszących dolegliwości ani dokładnych informacji na temat ilości erytrocytów i bakterii w moczu, istotny jest również wywiad rodzinny w kierunku kamieni nerkowych oraz pozostałych chorób nerek - z tego powodu nie jestem w stanie ocenić czy objawy skłaniają się bardziej ku infekcji układu moczowego, czy kamicy. U osób z epizodem kolki nerkowej badaniem uzupełniającym do USG jest RTG jamy brzusznej które uwidacznia kamienie nieprzepuszczające promieni rentgenowskich. Należy również rozważyć dalszą diagnostykę w kierunku infekcji układu moczowego, skłaniają się ku temu bakterie wykryte w moczu oraz wzrost wykładników stanu zapalnego we krwi, tym bardziej jeśli odczuwa Pani objawy dyzuryczne. W tym celu powinno się wykonać posiew moczu z antybiogramem i na podstawie tego dopasować odpowiedni antybiotyk.