Zapalenie układu moczowego: czy może dać fałszywie dodatni wynik testu ciążowego?

Witam, zgodnie z obliczeniami, jestem w 6 tygodniu ciąży, od zapłodnienia w 4. Idę dopiero w piątek na USG i mam nadzieję zobaczyć już pęcherzyk, ale martwi mnie jedna sprawa. Otóż zrobiłam badanie moczu i wykazało od 3 - 5 erytrocytów świeżych i obecność dość licznych bakterii. Dodam, że przed zapłodnieniem (o ile do niego doszło) i po nim, czasami przy oddawaniu moczu, odczuwam dyskomfort. Jeżeli jednak w ciągu dnia dużo piję - nie mam żadnych dolegliwości. Czy możliwe, że jeżeli mam zapalenie układu moczowego, to ono sfałszowało wynik i nie jestem w ciąży? Koleżanka mimo 14 tygodniowej ciąży miała negatywny wynik Bhcg, dlatego ciekawa jestem, co może fałszować wynik tego testu. Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.
Infekcja układu moczowego nie ma wpływu na wynik testu ciążowego. Ze względu na objawy dyzuryczne oraz liczne bakterie w badaniu ogólnym moczu powinna Pani mieć włączone leczenie. Liczba erytrocytów w osadzie moczu mieści się w granicach normy.
Wynik testu ciążowego może być fałszywie dodatni w przypadku przyjmowania leków hormonalnych zawierających hCG, przyjmowania leków antydepresyjnych, po poronieniu oraz porodzie, chorobach tarczycy i nerek.
Pozdrawiam.