Czy te wyniki wskazują na zakażenie układu moczowego?

Dzień dobry, czy te wyniki wskazują na zakażenie układu moczowego czy nie? Czy muszę skontaktować się z lekarzem? Leukocyty, azotyny, białko, ketony, bilirubina, erytrocyty - negatywne Cukier, urobilinogen - norma Nabłonki płaskie - pojedyncze wpw Leukocyty 0-2 wpw Bakterie - dość liczne wpw Śluz - dość liczne pasma Wynik posiewu ujemny (poniżej 10 000 CFU/ml)
MĘŻCZYZNA, 20 LAT 2 miesiące temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Wynik nie wskazuje na zakażenie układu moczowego, jednak w przypadku występowania dolegliwości należy skontaktować się z lekarzem. Obecność bakterii w moczu pobranym w warunkach domowy jest normalnym zjawiskiem.

Lekarz w trakcie specjalizacji z medycyny rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty