Czy można bezpiecznie usunąć polip?

Witam!

Moja mama ma 40 lat i od roku zmaga się z rakiem lewej piersi. Przyjmuje wlewy najnowszego preparatu na raka piersi. Lekarz wykrył u niej polipa szyjki macicy - czy może być to niebezpieczne? Ustalono już termin zabiegu, czy mama bez obaw może się na ten zabieg udać? Czy rak ma wpływ na powstanie polipa i czy polip może zmienić się w nowotwór?

Bardzo proszę o odpowiedź.

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Polip szyjki macicy to oddzielony fragment błony śluzowej, która pokrywa szyjkę macicy. Nie ma związku z rakiem piersi. Bardzo rzadko ulega zezłośliwieniu, a jego wycięcie jest równoznaczne z wyleczeniem.
Uważam, że Pani Mama może  bez obaw poddać się proponowanemu zabiegowi wycięcia polipa.

Pozdrawiam serdecznie