Czy można łączyć Apatil i Hydroksyzynę?

Witam biorę apatil skład ( ekstrakt z kłącza witani ospałej-Ashwagandhy cynk ekstrakt z korzenia żeń–szeń ekstrakt z kwiatów szafranu uprawnego witamina B6 niacyna kwas nikotynowy ) i na noc hydroksyzyne. Czy to można razem łączyć?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, wymienione przez Panią leki tj. Apatil (ekstrakt z kłącza witani ospałej-Ashwagandhy, cynk, ekstrakt z korzenia żeń–szeń, ekstrakt z kwiatów szafranu uprawnego, witamina B6, niacyna - kwas nikotynowy) oraz Hydroksyzyna, nie wchodzą ze sobą w szkodliwe interakcje i w związku z tym, zazwyczaj można je ze sobą przyjmować. Proszę jednak pamiętać, że wystąpienie działań niepożądanych jest kwestią bardzo indywidualną, dlatego, zanim zaczniemy stosować jakiekolwiek suplementy diety, należy skonsultować się ze swoim lekarzem, który zna historię choroby.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/hydroksyzyna-skutki-uboczne

https://portal.abczdrowie.pl/jeden-z-silnych-lekow-psychotropowych-wycofany

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.