Czy można operacyjnie wydłużyć nogi?

Witam, mam pytanie czy na nfz można liczyc na operacje wydluzania nog kiedy jest spora nieproporcjonalność? mam 165 a moje nogi maja 76cm co daje 45%całego ciala. Jeżeli nie, to czy na wlasny koszt jakiś ortopeda wykona mi zabieg? czy nogi trzeba mieć chore żeby ten zabieg został wykonany? i jakie komplikacje mogą wystąpic? z góry dziękuję za odpowiedz

Lek. Tomasz Budlewski

Postepowanie zależy od wieku kostnego. Proponuje zgłosić się do lekarza ortopedy