Czy można podróżować samolotem przy szumach usznych?

Czy można latać samolotem z szumami usznymi? Witam, niedługo lecę na wakacje za granice. Czeka mnie lot samolotem przez 2 godziny. Od stycznia zmagam się z szumami usznymi powstałymi na skutek głośnego koncertu. Mam również niedrożność trąbki słuchowej, obustronnie. Proszę mi powiedziec czy w tym wypadku lot samolotem może okazać się niebezpieczny? Czy może pogorszyć się stan szumów? Czy jest możliwość pęknięcia bębenka? (Mój bębenek jest wciągnięty lekko do środka ucha). Podkreślę tez, ze w stosunku do stycznia moje szumy uszne są łagodniejsze, obawiam się, ze po wylocie może być gorzej. Proszę o poradę.

Szumy uszne po urazie akustycznym to inna bajka a niedrożność trąbek słuchowych to inna bajka. Ktoś Cie źle diagnozuje. Raczej masz problem z przebytym urazem akustycznym a nie z trąbką słuchową. Nie widzę Twoich badań słuchu a to podstawa. Leć więc samolotem śmiało. I przyjedź na leczenie żeby nie było za późno.