Czy można starać się po poronieniu o ciążę?

Dzień dobry, 21 grudnia miałam łyżeczkowanie po poronieniu zatrzymanym w 11 tygodniu ciąży (płód obumarł w 8). Po 32 dniach dostałam normalną miesiączkę. Na wizycie u ginekologa na usg wszystko idealnie - nie ma żadnego śladu po zabiegu. Mam aktualnie dwa jajeczka i szanse na ciążę bliźniaczą, jednak zaleca się odczekać raczej więcej niż jeden cykl. Czy możemy się już starać? Czy jeśli teraz są dwa jajeczka to jaka jest szansa, że dwa będą też w następnym cyklu? Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź.

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli na kontroli u ginekologa wszystko było w porządku,mogą się Państwo starać o dziecko, szansa że w kolejnym cyklu też będą dwa pęcherzyki jest jednak niewielka.
Pozdrawiam