Czy można stosować tabletki antykoncepcyjne przy przypadku zatoru płucnego w rodzinie?

Bralam pigulki antykoncepcyjne przez prawie 4 lata. Teraz zrobilam sobie pol roku przerwy - nie mialam żadnych dzialan nieporzadanych, tak po prostu chcialam dac odpoczac organizmowi. Teraz chciałabym do nich wrocic. Niedawno jednak moj tata przeszedl zator plucny i zastanawiam sie czy powinnam brac tabletki skoro mozliwe ze rowniez jestem obciazona podobnymi tendencjami, a wiem ze doustna antykoncepcja hormonalna i tak zwieksza ryzyko zakrzepicy.

Dłuższa przerwa, inne formy antykoncepcji.

pozdrawiam