Czy można usunąć kapturek dziąsłowy w ciąży?

Dzień dobry, jestem w 9 tygodniu ciązy. Dokucza mi bol dziasel przez wyzynającą sie osemke. Moj dentysta powiedzial ze moge przyjsc na wyciecie kapturka dziąslowego, bo to nie zaszkodzi dziecku. Czy moge robic taki zabieg i brac znieczulenie w I trymestrze ciazy? czy to nie zaszkodzi dziecku?

Witam,

Z punktu widzenia lekarza stomatologa nie ma przeszkód do przeprowadzenia zabiegu. Jeżeli jednak aplikowane miejscowo leki i płukanki zlikwidują stan zapalny lepiej poczekać do czasu porodu i później wykonać zabieg. Zgodę na przeprowadzenie zabiegu i znieczulenie miejscowe w ciąży powinien pisemnie wydać prowadzący ciążę lekarz ginekolog.

Pozdrawiam,
lek. dent. Tomasz Herczakowski
HD-Dental