Czy można współżyć w ciąży przy rozpoznaniu krwiaka podkosmówkowego?

Witam Na pierwszej wizycie w ciąży 26.04 zdiagnozowano u mnie krwiak podkosmowkowy,otrzymalam duphaston w dawce 3x1. Na nastepnej wizycie15.05 usg wskazalo trofoblastz widocznym obszarem sugerujacym zorganizowanego krwiaka 37x32mm Asz- obecna . Niepokilo mnie to, wiec udala sie do innego lekarza 24.05 na kolejne usg ,na ktorym usłyszałam,ze widoczny jest slad po krwiaku,ze nie powinnam sie martwi,dziecko dobrze sie rozwija,nie ma zagrożenia dla ciazy. Moje pytanie jest takie ,czy moge z moim partnerem zacząć współżycie? Od rozpoznania krwiaka minęło juz 6tygodni. Ja od początku ciąży nie miałam żadnych objawow,typu krwawienia,plamienie, czułam i czuje sie dobrze. Dzisiaj jestem w 11t5d ciąży. Czy sa jakieś przeciwwskazania?

Lek. Michał Lenard

Jeżeli lekarz stwierdził, że krwiak się wchłonął i nie ma innych przeciwwskazań, to jak najbardziej może Pani współżyć. Pozdrawiam!