Czy muszę zmienić antybiotyk aby wyleczyć tą anginę?

Od środy biorę augumentin 875 125 ponieważ lekarka stwierdziła anginę. Gorączkowałam trzy dni, początkowo ból gardła był niewielki, ale w ciągu kilku godzin zrobił się nie do wytrzymania. Minęły dwie doby od zażywania antybiotyku a ja nie obserwuje poprawy. Nalot na migdałach schodzi jakby do gardła. Migdał lewy spuchnięty był tylko, dziś spuchlnal języczek podniebny i mam wrażenie że również puchnie prawa część gardła. Bez środków przeciwbólowych nie wytrzymam. Płucze gardło roztworem wody i amolu, używam pastylek do ssania Tantum Verde i dodatkowo psikam jeszcze Tantum Verde w aerozolu. Czy możliwe że mam źle dobrany antybiotyk, czy może tak wygląda dochodzenie do zdrowia podczas anginy. Antybiotyk mam przyjmować 7 dni.

Augmentin najczęściej bardzo dobrze sprawdza się w anginie parciorkowcowej. Sugeruję ponowną konsultację w POZ, być może doszło do nadkażenia grzybiczego i dlatego ból nie ustępuje.