Czy nadciśnienie może być polekowe?

Witam, mam 37 lat, lecze sie z depresji i bezsennosci. Biore 30mg citalopramu i 5mg zolpidemu przed snem. Dzis w aptece zmierzono mi cisnienie, kilkakronie, i wynik kompletnie zaskoczyl ..210/106. . Czy to mozliwe ze te leki powoduja taki stan? Od 2 dni biore tez nimesil ze wzgledu na bol plecow. Czy takie nadcisnienie moze byc spowodowane lekami?

Wartości ciśnienia są bardzo wysokie i nie sądzę aby ich przyczyną były stosowane leki czy reakcja na ból (chociaż tego z całą pewnością nie można wykluczyć, a najbardziej podejrzany jest nimesil).
W większości przypadków nadciśnienie tętnicze jest samoistne ale należy zawsze wykluczyć przyczyny wtórne i przeprowadzić diagnostykę w kierunku potencjalnych powikłań nadciśnienia.
Do tego niezbędna jest wizyta u lekarza i wykonanie odpowiednich badań.

Pozdrawiam.
wizytylekarskie.org