Czy noszenie okularów powstrzyma postęp krótkowzroczności?

Czy noszenie okularów zahamuje postępowanie krótkowzroczności oraz czy pracując przy komputerze (cały dzień) należy zakładać okulary korekcyjne pomimo idealne widzenia w dal aby nie pogłębić wady?

Należy korygować wzrok również do pracy przy komputerze, aby nie indukować akomodacji i nie pogłębić wady na tle skurczu akomodacyjnego (do bliży)